EGE ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Kültür - Sanat Hizmetleri Şube Müdürlüğü

 

Özgür OSMANOĞLU    Şube Müdürü      0232 311 36 42    

 

Öğrenci Toplulukları ve Organizasyon Birimi

Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKSDB) bünyesindeki öğrenci toplulukları, Üniversitemizin değişik akademik birimlerinde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin serbest zamanlarını daha iyi değerlendirmelerini, tanışıp yeni arkadaş ortamları oluşturmalarını, ayrıca sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlemelerini ve bu faaliyetlere katılmalarını sağlamak amacı ile desteklenmektedir.

Öğrenci Toplulukları Birimi, Daire Başkanlığımıza bağlı olarak çalışmalarını yürüten öğrenci topluluklarımızın kurulması, faaliyetlerini planlamaları ve gerçekleştirmeleri için gerekli koordinasyonu sağlar. Toplulukların çalışmaları için salon, ihtiyaçlarının karşılanması ve malzemelerinin alımı gibi uygun imkanları sağlarken denetimlerini de gerçekleştirir.

Öğrenci Topluluklarını bir araya getirmek, faaliyetlerini organize etmeleri için uygun çalışma koşulları sağlamak amacıyla EÜ Spor Salonu’nun bir bölümünde topluluk odaları oluşturulmuştur. Ege Üniversitesi'nde, Daire Başkanlığımız bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyette bulunmak için oluşturulmuş ve aktif faaliyet gösteren 73 öğrenci topluluğu vardır.

Öğrenci Toplulukları detaylı bilgi için tıklayınız...

Organizasyon Birimi, Daire Başkanlığımız tarafından düzenlenen etkinliklerin planlanmasını ve düzenlenmesini çeşitli birimlerle işbirliği içinde gerçekleştirir ve bu etkinliklerin tanıtım çalışmalarını yürütür.

 

Mine GÜN                                                      0 232 311 36 27                      topluluklarege@gmail.com                        

Burhan DUMAN                                             0 232 311 24 80       

Refik BAYRAK                                               0 232 311 36 27       

Çağdaş TAKMAZ                                           0 232 311 36 27 

 

Tanıtım Birimi

Üniversitemizin, üniversite adayı öğrencilere en iyi şekilde tanıtılması için gerekli çalışmaları yürütür. Yıl içerisinde gerçekleştirilen tanıtım gezilerinin planlanması, Üniversitemiz Tanıtım Günleri ile Tercih Günleri etkinliklerinin gerçekleştirilmesini ve bu etkinlikler için gerekli yazışmaları sağlar.

 

R.Meriç BATTAL                                            0 232 311 12 72                     tanitimege@gmail.com     

Zeynep ARSLAN                                           0 232 311 12 72                

Dilek ORAN                                                   0 232 311 12 72             

 

Randevulu Lise Tanıtımları

İzmir ili ve dışındaki okullardan Üniversitemizi tanıma amacıyla gelen talepler doğrultusunda yıl içerisinde uygun tarihlerde günlük tanıtımlar gerçekleştirilmektedir. Bu tarihler için okul idarecisi öncelikle Kültür Sanat Hiz.Şb.Md. Tanıtım Birimimiz ile irtibata geçmektedir. Uygun olacak bir tarih için randevu verilerek yazışmalar yapılmaktadır.

Kampüs tanıtım gezisi başvuru formu için tıklayınız...

 

Tanıtım Günleri ve Tercih Günleri

Ege Bölgesi’nde bulunan liselerin son sınıf öğrencilerine , Üniversitemizi , fakülte ve yüksekokullarımızı, sosyal tesislerimizi, spor tesislerimizi, öğrencilerimizin barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tesisleri ve Üniversitemizin kampus ortamını daha iyi tanıtabilmek amacı ile her yıl Nisan ayı içerisinde Tanıtım Günleri ve Temmuz ayı içerisinde Tercih Günleri düzenlenir. Katılım için bilgilendirme yazıları ve formlar ilimizdeki tüm liselere etkinlikten önce gönderilmektedir. Duyurular internet sayfamızdan takip edilebilir.

 

Grafik Tasarım Bürosu

Daire Başkanlığımız duyurularının ve etkinliklerinin tanıtımlarının gerçekleştirilmesi amacıyla görsel materyallerin tasarlanması ve baskıya hazır hale getirilmesiyle görevli bürodur.

 

İpek TEKİN          Grafik Tasarım Sorumlusu              0 232 311 20 19           

 

Video Kurgu Bürosu

Daire Başkanlığımız etkinliklerinin, video kayıtlarını alarak arşivleyen ve kurgularını gerçekleştirerek Ege Üniversitesi TV ile diğer basın-yayın organlarına dağıtmakla görevli bürodur.

 

Umut YILMAZ       Video Kurgu Sorumlusu              

 

Burslar Bürosu

Daire Başkanlığımız Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten burslar bürosu öğrenimine devam edebilmek için ekonomik desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize çeşitli kurum, vakıf, dernek ve şirketler tarafından burs/kredi ve üniversitemizin sağladığı yemek bursunu vermektedir. 

 

Elif Nur SEVEN                 0 232 311 36 38                    sosyalhizmetler@mail.ege.edu.tr 

Nuray GÜNEY                   0 232 311 36 38

 

Psikolojik Danışmanlık Birimi

Üniversite hayatı kişinin psikolojik ve kişisel gelişim bakımından kendini geliştirme fırsatı bulduğu ve geleceğini şekillendirdiği bir dönüm noktasıdır. Kişi psikolojik açıdan ne kadar iyi olursa o kadar başarılı ve mutlu olabilir. Ancak hayatımızın her döneminde olabileceği gibi, üniversite eğitimi sırasında da pek çok açıdan psikolojik sorun yaşanabilir. Öğrencilerimize psikolojik problemleri ile baş edebilmeleri konusunda yardımcı olabilmek amacıyla, bireysel görüşmeler yapılmakta ve grup terapileri düzenlenmektedir. Bunların dışında çeşitli konularda seminerler ve konferanslar gerçekleştirilmektedir. Psikolojik Danışmanlık hizmeti randevu sistemi ile yapılmaktadır ve ücretsizdir. Görüşmelerde gizlilik temel prensiptir.

*Sevgili öğrencilerimiz, unutmayınız ki yalnız değilsiniz, sorunlarınızla tek başınıza mücadele etmeniz gerekmiyor. Her türlü psikolojik probleminizde bize başvurabilirsiniz.

 

Sekreter Aysun AKIN                   0 232 311 12 63               sksdbrehberlik@mail.ege.edu.tr

Psikolog Kadromuz:

Uzm. Psikolog Duygu KANDEMİRCİ

Uzm. Psikolog Deniz EVREN

Psikolog Sevinç ÖZKAN

Psikolog Ezgi YOLDAŞ BIÇKI