Çerez Örnek

HİZMETLERİMİZ


Sağlık Hizmetleri

 

SAĞLIK HİZMETLERİNİN KAPSAMI

Öğrencilerimizin sağlık sorunları yaşamaları halinde başvuracakları birim Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı  Binasında hizmet veren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği’dir. Ege Üniversitesi Kampüs polikliniği bünyesinde Dermatoloji, KBB, Psikiyatri, Kadın Doğum Hastalıkları yer almaktadır. Bazı polikliniklerimiz belirli günlerde hizmeti vermektedir. Radyoloji ve laboratuvar hizmetleri verilmektedir. Ayrıca hem   emekli  hem çalışan öğretim üyesi  muayenesi  yapılmakta, B Polikliniği sadece çalışan ve emekli  öğretim üyesi hocalarımıza randevu  hizmeti  vermektedir.

NASIL YARARLANILIR

Kampüs Polikliniği Hafta içi 08.00-16.00 saatleri arasında hasta kabul etmektedir. Personel, personelin birinci derece yakını ve öğrenciler herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştığında kampüs içerisinde  yer  alan  E.Ü Tıp Fakültesi Kampüs polikliniğine Nüfus Cüzdanı ve öğrenci kimliği ile başvurabilmektedir. Yabancı uyruklu burslu  öğrenciler Türkiye’den aldıkları vatandaşlık numarası yazılı  kimlikleriyle, bursu olmayan yabancı uyruklu öğrenciler SGK’ dan Genel Sağlık Sigortası işlemini   yaptırdıktan sonra, Suriyeli öğrenciler Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden  sevkli olarak  başvurabilirler. 5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun tüm hükümlerinin 01.01.2012 tarihinde uygulamaya konulması nedeniyle tüm öğrenciler öncelikle anne ve babasının güvencesi  kapsamında muayene olabilmektedirler. Ailesinin güvencesi olsa dahi 25 yaşından büyük olan öğrencilerimiz genel sağlık sigortası ile bakılmaktadır.  Ailesinin güvencesi olmayan öğrencilerin ise 5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 01.04.2017 tarihinde yapılan değişikliklerini incelemesi gerekmektedir.

Hizmet Günleri

Muayene için öğrenci, personel ve personelin 1. Derece yakını web üzerinden (ebys) randevu alabilmektedir.

Pazartesi: Kadın Doğum, Dahiliye (ebys üzerinden)

Salı:Çocuk Sağlığı (Randevu ile)

Çarşamba:Enfeksiyon (Randevu ile) , Psikiyatri , KBB

Perşembe: Dahiliye (ebys üzerinden)

Cuma: Çocuk Sağlığı (Randevu ile)

Haftanın 5 günü Dermotoloji ve Göğüs Hastalıkları

Bilgilendirme: Yaz dönemi sebebiyle bazı poliklinikler  hizmet  verememekte olup, yaz döneminde aşağıda yazılı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için;

EÜ Tıp fakültesi Kampüs Polikliniği İlk Kayıt

Tel   : 0232 311 12 70

        : 0232  311 36 70         

*Ege Üniversitesi Rektörlüğü ile İzmir İl Sağlık Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü kapsamında 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu olarak Ege Üniversitesi Kampüsünde ambulans bulundurulmaktadır.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ