EGE ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Sağlık Hizmetleri

 

SAĞLIK HİZMETLERİNİN KAPSAMI

Öğrencilerimizin sağlık sorunları yaşamaları halinde başvuracakları birim Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı  Binasında hizmet veren Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüs Polikliniği ve Ege Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Polikliniği’dir.

Ege Üniversitesi Kampüs polikliniği bünyesinde Dahiliye. Dermatoloji, Göz, KBB, Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı, Psikiyatri. Göğüs, Diş Poliklinikleri yer almaktadır.

Göz ,KBB ve kadın Doğum haftanın belli günlerinde poliklinik hizmeti vermektedir.

Radyoloji ve labaratuar hizmetleri verilmektedir.

 Ayrıcana hem   emekli  hem çalışan öğretim üyesi  muayenesi  yapılmaktadır. B Polikliniği sadece çalışan ve emekli  öğretim üyesi hocalarımıza randevu  hizmeti  vermektedir.

NASIL YARARLANILIR

Kampüs Polikliniği Hafta içi 08.00-16.00 saatleri arasında hasta kabul etmektedir.

Personel, personelin birinci derece yakını ve öğrenciler herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştığında kampüs içerisinde  yer  alan  E.Ü Tıp Fakültesi Kampüs polikliniğine ve EÜ Diş Hekimliği Fakültesi Polikliniğine Nüfus Cüzdanı ve öğrenci kimliği ile başvurabilmektedir. Yabancı uyruklu burslu  öğrenciler Türkiye’den aldıkları vatandaşlık numarası yazılı  kimlikleriyle, bursu olmayan yabancı uyruklu öğrenciler SGK’ dan Genel Sağlık Sigortası işlemini   yaptırdıktan sonra, Suriyeli öğrenciler Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden  sevkli olarak  başvurabilirler.

5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun tüm hükümlerinin 01.01.2012 tarihinde uygulamaya konulması nedeniyle tüm öğrenciler öncelikle anne ve babasının güvencesi  ne ise onunla muayene olabilmektedirler. Ailesinin güvencesi olmayan öğrencilerin ise 5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 01.04.2017 tarihinde yapılan değişikliklerini incelemesi gerekmektedir.

Bilgilendirme: Yaz dönemi sebebiyle bazı poliklinikler  hizmet  veremiyebiliyor. Aşağıda yazılı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için;

EÜ Tıp fakültesi Kampüs Polikliniği İlk Kayıt

Tel   :0232-3111270

        :0232 3113670