Çerez Örnek

Kültür - Sanat Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Müdürlüğümüz, Üniversitemiz öğrencilerinin serbest zamanlarını sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle değerlendirmelerine ve aynı zamanda bilgi-beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak; öğrencilerimizin dinlenme, eğlenme ve üretme alışkanlığı kazanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Kültürel ve sanatsal etkinlikler ve hazırlık çalışmaları, Üniversitemiz Prof.Dr. Yusuf Vardar -MÖTBE- Kültür Merkezi,  Kültür Sanat Evi, Atatürk Kültür Merkezi, fakülte ve yüksekokullarımızın amfi ve konferans salonları, öğrenci topluluk odaları ve spor salonlarında gerçekleştirilmektedir.

 

Tahir NALDÖĞEN Şube Müdür V.        0 232 311 36 05

 

Birim Organizasyon Şeması İçin Tıklayınız...

   

 

 

 

Öğrenci Toplulukları

Ege Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKSDB) bünyesindeki öğrenci toplulukları, Üniversitemizin değişik akademik birimlerinde öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin serbest zamanlarını daha iyi değerlendirmelerini, tanışıp yeni arkadaş ortamları oluşturmalarını, ayrıca sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlemelerini ve bu faaliyetlere katılmalarını sağlamak amacı ile desteklenmektedir.

Öğrenci Toplulukları Birimi, Daire Başkanlığımıza bağlı olarak çalışmalarını yürüten öğrenci topluluklarımızın kurulması, faaliyetlerini planlamaları ve gerçekleştirmeleri için gerekli koordinasyonu sağlar. Toplulukların çalışmaları için salon, ihtiyaçlarının karşılanması ve malzemelerinin alımı gibi uygun imkanları sağlarken denetimlerini de gerçekleştirir.

Öğrenci Topluluklarını bir araya getirmek, faaliyetlerini organize etmeleri için uygun çalışma koşulları sağlamak amacıyla EÜ Spor Salonu’nun bir bölümünde topluluk odaları oluşturulmuştur. Ege Üniversitesi'nde, Daire Başkanlığımız bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyette bulunmak için oluşturulmuş ve aktif faaliyet gösteren 85 öğrenci topluluğu vardır.

Öğrenci Toplulukları detaylı bilgi için tıklayınız...

 

Burhan DUMAN                                             0 232 311 36 27                          topluluklarege@gmail.com   

Kadir CANKANAT                                          0 232 311 36 27

 

 

Tanıtım Birimi

Üniversitemizin, üniversite adayı öğrencilere en iyi şekilde tanıtılması için gerekli çalışmaları yürütür. Yıl içerisinde gerçekleştirilen tanıtım gezilerinin planlanması, Üniversitemiz Tanıtım Günleri ile Tercih Günleri etkinliklerinin gerçekleştirilmesini ve bu etkinlikler için gerekli yazışmaları sağlar.

 

R.Meriç BATTAL                                            0 232 311 12 72                             tanitimege@gmail.com     

Halil TUNCER                                               0 232 311 12 72

 

Ege Üniversitesi Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız...

Ege Tercih Web Sitesi için Tıklayınız...

 

 

Randevulu Lise Tanıtımları

İzmir ili ve dışındaki okullardan Üniversitemizi tanıma amacıyla gelen talepler doğrultusunda yıl içerisinde uygun tarihlerde günlük tanıtımlar gerçekleştirilmektedir. Bu tarihler için okul idarecisi öncelikle Kültür Sanat Hiz.Şb.Md. Tanıtım Birimimiz ile irtibata geçmektedir. Uygun olacak bir tarih için randevu verilerek yazışmalar yapılmaktadır.

Kampüs tanıtım gezisi başvuru formu için tıklayınız..

 

 

 

Tanıtım Günleri ve Tercih Günleri

Ege Bölgesi’nde bulunan liselerin son sınıf öğrencilerine, Üniversitemizi, fakülte ve yüksekokullarımızı, sosyal tesislerimizi, spor tesislerimizi, öğrencilerimizin barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tesisleri ve Üniversitemizin kampüs ortamını daha iyi tanıtabilmek amacı ile Tanıtım Günleri ve Tercih Günleri Bahar ve Yaz dönemlerinde gerçekleştirilir. Katılım için bilgilendirme yazıları ve formlar ilimizdeki tüm liselere etkinlikten önce gönderilmektedir. Duyurular internet sayfamızdan takip edilebilir.

 

Video Kurgu Bürosu

Daire Başkanlığımız etkinliklerinin, video kayıtlarını alarak arşivleyen ve kurgularını gerçekleştirerek Ege Üniversitesi TV ile diğer basın-yayın organlarına dağıtmakla görevli bürodur.

 

Umut YILMAZ       Video Kurgu Sorumlusu                 0232 311 12 72

 

Burslar Bürosu

Daire Başkanlığımız Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten burslar bürosu öğrenimine devam edebilmek için ekonomik desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerimize çeşitli kurum, vakıf, dernek ve şirketler tarafından burs/kredi ve üniversitemizin sağladığı yemek bursunu vermektedir. 

Yemek Bursu

Üniversitemizin vermiş olduğu Yemek Bursundan 2022-2023 eğitim yılında 496 kişi faydalanmıştır. Yemek bursu koşulları sağlayan öğrencilere verilmektedir. Başvuru tarihleri ve koşulları Ekim ayı içersin de Müdürlüğümüzün ilan panolarında, sksdb.ege.edu.tr sayfasında ve okulların öğrenci işlerinde ilan edilir.

 

 

Burs kitapçığı için tıklayınız...

Yemek Bursu duyurusu için tıklayınız..

 

 

İhsan YALNIZÇÖL                 0 232 311 36 38                    sosyalhizmetler@mail.ege.edu.tr

 

 

 

 

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ