Çerez Örnek
canlı destek

Girişimcilik Topluluğu

 

 

 

Biz Ege Üniversitesi’nde 2015 yılında girişimciliği yaymak ve insanların kendi kabuklarını kırarak potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamak üzere yola çıkan ve binlerce üyeye ulaşan Ege Üniversitesi’nin en dinamik öğrenci topluluğu olma yolunda ilerleyen bir ekibiz.

 

2016 yılında İstanbul’da düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’nde Türkiye’nin ve dünyanın önemli hızlandırma merkezlerinden biri olan E-Tohum UNP(University Networking Program) kapsamında iki defa ödüle layık görüldük.

 

entresting. isimli etkinliğimiz ile 2017 ve 2019 yıllarında olmak üzere 2 defa girişimcilik ekosisteminin önemli isimlerini üniversitemizde ağırladık. ‘’Entrepreneurship’’ ve ‘’Interesting’’ kelimelerinin birleşiminden yarattığımız ‘’entresting.’’ topluluğumuzun gözbebeği olan ve 800 kişilik salonu dolduran ilk ilham verici konferansımız olmuştur.

 

8 Mart etkinliğimiz olan İŞ'te Kadın ile iş dünyasında önemli rol olan kadınları motivasyonlarını ve ilhamlarını bizlerle paylaşması adına Ege'de ağırladık.

 

2018 tarihinde Ege'de Eğitim,Atatürk,Girişimcilik ve Çocuk İstismarı konularının etkileyici şekilde ele alındığı ‘’Yarının Bilgeleri’’ isimli konferansımızda  850 kişilik Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Kültür Merkezi(MÖTBE) o gün merdivenleri dahil katılımcılarla dolup taştı. Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde öğrenci olan ve henüz 20 yaşında hayatını kaybeden Bilge Rana Bozkurt’un dünyayı değiştirme hayalleri, bu hayalin peşine takılan kocaman bir Ege Girişimcilik Ailesi ile ‘’Yarının Bilgeleri’’ olarak onun anısına gerçekleştirilmiştir.

 

Ege Girişimcilik Topluluğu olarak amacımız; insanların kendilerini tamamlama yolunda onlara ilham ve motivasyon kaynağı olmak, iş hayatında hissedilecek problemleri öğrenciyken deneyimleyerek daha başarılı bir kariyere sahip olabilmelerine destek olmak, ekip ruhunu ve birlikte kazanmayı aşılayarak hayalleri olan,ne ile mutlu olacağını sorgulayan bulana kadar vazgeçmeyen, enerjisi yüksek ve cesaretli bir gençliğin oluşmasında küçük de olsa bir katkı sağlayabilmektir.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Tek bir şeye ihtiyacımız vardır,çalışkan olmak.’’ Sözünün verdiği cesaret ve azimle çalışmalarımız devam edecektir.

 

Yönetim Kurulu Üyesi                     

Akademik Danışman                    Dr. Türkan Ercan ÖZAYDIN


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ