EGE ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Barınma Hizmetleri Şube Müdürlüğü

EGE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KÖYÜ

Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü 2006-2007 öğretim yılında iki bloğun açılmasıyla faaliyete geçmiş, 2010-2011 öğretim yılına kadar eklenen bloklarla birlikte halen 12 blokta, üniversitemizin değişik fakülte ve yüksekokullarında öğrenimlerini sürdüren 1765 öğrencimize barınma imkânı sağlanmaktadır. Ayrıca eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetler kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan gruplar için de organizasyon katlarında barınma hizmeti sunabilmektedir.

Öğrencilerimize barınma hizmeti veren 12  bloğun yanı sıra kafeterya, restoran ve market hizmeti sunan bir sosyal tesis,  futbol ve basketbol sahaları, tenis kortu  ve oyun salonu Öğrenci Köyü'nde konaklayan öğrencilerimize ders dışı serbest zamanlarını değerlendirme imkânı sağlamaktadır.

Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü, 15 m2 tek ve çift kişilik oda alternatifleri ile üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunmaktadır. 

Banyo ve tuvaletlerin yanı sıra odalarda; bazalı yatak, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık, ayakkabılık gibi temel mobilyalar ile birlikte  buzdolabı standart olarak bulunmaktadır. 

Her blokta mutfak, ütü, dinlenme ve çalışma odaları ile 2 blokta genel çamaşır odası bulunmaktadır. Çamaşırhanelerde bulunan ortak kullanımlı çamaşır yıkama ve kurutma makineleri öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca öğrencilerimizin ihtiyacını karşılamak üzere bir karma çalışma odası, bavul odası, ders ve hobi amaçlı müzik çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri iki müzik odası ile diş hekimliğinde okuyan öğrencilerimizin çalışmaları için 3 adet diş çalışma odası ve kız  ve erkek öğrenciler için 2 ayrı mescid  Öğrenci Köyü bünyesinde yer almaktadır. Merkezi sistemli doğalgaz ile ısınan bloklarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su mevcuttur. 

Öğrenci Köyü'nde ayrıca elektrik, elektronik, tesisat gibi teknik konularda gerekebilecek her türlü müdahaleyi yapabilecek düzeyde ekipler bulunmaktadır. Odaların temizlik hizmeti ise temizlik personeli tarafından, ortak alanlar her gün, odalar haftada bir olmak üzere sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmaktadır. 

Öğrenci Köyü blok çevrelerinde yeşil alanlar, pergolalar, mini amfi tiyatro ve satranç alanı mevcuttur. Ayrıca Öğrenci Köyü'ne 100 metre mesafede Ege Üniversitesi'ne ait kapalı alan spor kompleksi ile 200 metre mesafede iki alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü ile ilgili daha detaylı bilgi için  www.ogrencikoyu.ege.edu.tr tıklayınız.

 

Dilşat TEKİNCAN                 Barınma Hiz.Şb.Md.            ogrencikoyu@mail.ege.edu.tr 
Telefon :  0 232 342 42 82
Faks     :  0 232 342 77 30
Web: www.ogrencikoyu.ege.edu.tr

Öğrenci Köyü Adresi:
Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü Müdürlüğü
372 Sok. No:18 Kazım Dirik Mah. Ağaçlı Yol 35100 (IKEA Yanı, Ege Üniversitesi Hastanesi Arkası), Bornova / İZMİR