EGE ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

KİT-VAK Hasta ve Hasta Yakınları Konuk Evi

 

 

     
   

 

Ege Üniversitesi KİT-VAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı tarafından yaptırılarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının konaklaması şartı ile Ege Üniversitesine devredilmiş ve 17.10.2011 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır.
Tesis hastaneye olan yakınlığı, sıcaklığı, konforu, ihtiyaçlara cevap veren hizmeti, temizliği ve uygun ücret tarifeleri nedeni ile tercih edilmektedir.
2270 m2 kapalı alana sahip olan tesiste bodrum dahil 4 kat, 41 oda ve 102 yatak mevcuttur. Odalar 1.2.3.4 ve 5 kişiliktir. Odalarda tv, buzdolabı, klima, wc,  24 saat sıcak su bulunmakta ve doğalgaz ile ısınmaktadır. Küçük konukların faydalanabilecekleri ve sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bodrum kattaki salonda değişik oyuncaklar, kitap ve kırtasiye malzemeleri bulunmaktadır. Konukların çamaşırlarının yıkanabileceği, kurutulabileceği ve ütülenebileceği çamaşırhane mevcuttur.
Konaklama hizmeti 365 gün 24 saat verilmektedir. Geniş bir otoparka sahip tesiste konuklar herhangi bir ücret ödemeden araçları ile gün boyu giriş çıkış yapabilmektedir. Üst katta bulunan kafeteryada 01 ocak yılbaşı tatili, dini bayramlar, resmi tatiller  cumartesi ve pazar günleri hariç hafta içi her gün 07.30–20.00, saatleri arası yiyecek, içecek, temizlik malzemesi satışı yapılmakta, ayrıca her gün 4 çeşitten oluşan tabldot yemek hizmeti verilmektedir. Geniş oturma alanlarına sahip kafeteryada konuklar TV izleyerek keyifli vakit geçirebilmekte ve sosyal ilişkilerini güçlendirebilecekleri bir ortamda bulunabilmektedirler.
KİT-VAK Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde hizmetin amacı daha fazla ihtiyaç sahibi hasta ve hasta yakınının konaklamasını sağlamak, hastalıklarının uzun olması nedeni ile  tedavi süreçlerinin getirdiği zorlukları yaşarken manevi olarak destek olmak ve kendilerini evlerinde hissettirebilmektir.

Konukevi’nden yararlanmak isteyen hasta ve hasta yakınları tesisten ya da tedavi gördükleri bölümden temin edecekleri konuk formunu doldurtup ilgili anabilim dalı başhemşiresine imza ve kaşe ile onaylattırdıktan sonra resepsiyona teslim etmeleri gerekmektedir. Konaklama ücretleri günlük olarak nakit ya da kredi kartı ile tahsil edilmektedir.

 

 

Tesis Sorumlusu: Iraz DÖNMEZ

 İLETİŞİM:        

Tel: 373 27 85 / Dahili: 6 / 4108 – 4109

Faks: 373 27 30 

kitvakonukevi@mail.ege.edu.tr