Çerez Örnek
canlı destek
PROF. DR SERMED AKGÜN OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU

 

 

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed AKGÜN Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu, olimpik standartlarda, 50 metre uzunluğunda, 21 metre genişliğinde, 2000 seyirci kapasiteli, kapalı bir yüzme havuzudur. Havuz normal zamanlarda 21 metrelik 20 kulvar, çeşitli organizasyonlar ve özel antrenmanlar sırasında ise 50 m.’lik 8 kulvar şeklinde kullanılmaktadır.

 

Havuzun su sıcaklığı yaz ve kış sezonunda, kulüp sporcularının ve küçük kullanıcıların ortak bir şekilde antrenman yapabilmesi için uygun olan 27ºC derecede tutulmaktadır. Kullanılan bütün malzemeler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup düzenli olarak raporlarla kontrol edilmektedir. Havuz suyunun hijyenik kalabilmesi için havuz operatörü tarafından günde en az üç defa yapılan su analizlerinin haricinde her ay düzenli olarak T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği kurum ve kuruluşlar ile Halk Sağlığı Laboratuvarlarına su numunesi gönderilmekte ve gelen sonuçlar T.C Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. Sağlık ve güvenlik temelinde çalışmalarını sürdüren havuzda cankurtaranlar sürekli olarak görev yapmaktadır. Herhangi bir yaralanma ve acil sağlık sorunlarına müdahale etmek için sağlık görevlisi mevcuttur. 

Tesisin öncelikli amacı Ege Üniversitesi öğrencileri ile akademik ve idari personelinin spor yapabileceği sağlıklı bir ortam yaratmak olmakla beraber günün belli saatlerinde tesis üniversite dışından da kullanıma açıktır. Tesisten yararlanmak isteyenler gereken şartları yerine getirdikten sonra havuz veznesinden anahtar alarak kullanımı gerçekleştirebilirler. Ayrıca tesisten düzenli olarak yararlanmak isteyen kişiler için aylık abonelik sistemi de mevcuttur. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler tesis içinde bulunan danışma birimden alınabilmektedir.

Prof.Dr. Sermed AKGÜN Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu nda hizmet verilen gün ve saatler: Kış Dönemi: Hafta içi:/07.00-22.00 Hafta sonu:/10.00-20.00 Not: Cuma günleri genel temizlik olması nedeni ile tesisimiz kullanıma kapalıdır.

Yaz Dönemi: Hafta içi: 07.00-22.00 Cumartesi ve Pazar günü kapalıdır. Not: Kış ve yaz dönemlerinde resmi dini bayramlarda ve Ağustos/ Eylül ayları arasında tadilat nedeni ile yaklaşık 1 ay kapalıdır.

TÜM HAVUZ KULLANICILARI İÇİN - Kurs Abone Kayıtları için Gerekli olan Evraklar: 

  • 1 Adet vesikalık fotoğraf 
  • Nüfus cüzdan fotokopisi 
  • Ege Üniversitesi mensupları (öğrenci, çalışan, emekli, mezunlar tarafından) kimlik kartlarının aslını göstererek bir adet fotokopisini teslim etmek zorunludur.
  • Havuz Kullanımında Gerekli Malzemeler: 
  • Mayo (erkeklerde deniz şortu (PARAŞÜT kumaş olması sebebi ile), kadınlarda bikini ve haşema  (PARAŞÜT kumaş olması sebebi ile); yasaktır.
  • Erkeklerde SLİP, BOXER ya da TAYT Mayo, Kadınlarda TEK PARÇA YÜZÜCÜ MAYOSU ve TUNİK MAYO (HAŞEMA gibi TÜM VÜCÜDU KAPATMAKLA beraber, KUMAŞ YAPISI MAYO KUMAŞI ŞEKLİNDE OLAN MAYODUR) kullanımı gerekmektedir.

 

  • -Bone 
  • -Terlik 
  • -Havlu 

 

NOT: 16 yaşını gün ay yıl olarak doldurmamış kişiler ve yüzme bilmeyenler serbest yüzme seanslarından yararlanamazlar.

            Serbest yüzme seansları saat başında başlayıp, saat başında sona ermektedir. Seans başladıktan sonra serbest yüzmeye giriş yapanlar seans bitiminde cankurtaran tarafından çıkarılacaktır.

            Serbest yüzme seanslarında havuzda bulunan kurs ve kulüp tahtalarının kullanılması yasaktır. Bireysel ekipman (Havuz paleti,şnorkel,tahta..vb.) kullanmak isteyenler, serbest yüzme kulvarlarının yoğunluğu ve cankurtaranların insiyatifi doğrultusunda kullanabilirler. 

 

 

 

TESİS YÖNETİCİSİ: Erdem ÇAVUŞOĞLU

İLETİŞİM: Tel: 388 10 29 Dahili 2490 egehavuz@mail.ege.edu.tr

 

 

Havuz Kullanım Ücretleri için tıklayınız...

 

 

 

26 Şubat - 3 Mart 2024 Serbest Yüzme Programı

 

 

2023-2024 KIŞ 6.DÖNEM YETİŞKİN HAFTA SONU

 

2023-2024 KIŞ 6.DÖNEM YETİŞKİN HAFTA İÇİ

 

2023-2024 KIŞ 6.DÖNEM KÜÇÜKLER HAFTASONU

 

2023-2024 KIŞ 6.DÖNEM KÜÇÜKLER HAFTA İÇİ

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ