Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Karikatür ve Mizah Topluluğu

 

 

EKAMİT (Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu) 2011 yılında kurulmuş olup halen daha Ege Üniversitesi’nin en kalabalık, en sosyal ve en aktif topluluğu olarak varlığını sürdürmektedir. EKAMİT 4 birimden oluşmaktadır;

 

-Organizasyon ve Sponsorluk Birimi: Ege Üniversitesi’nin %100 öğrenci festivali olan Ege Mizah Fest’i düzenler. Bunun yanı sıra topluluk içi kaynaşma etkinlikleri bu birimden sorulur.

 

-Sosyal Sorumluluk Birimi: Onlarca sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirip; çocukların, engellilerin, yaşlılarımızın, hayvanların kalbine dokunmuş ve bunun gibi birçok proje gerçekleştirmeye devam etmektedir.

 

-Tasarım Birimi: Haftalık olarak bir hoca eşliğinde karikatür çizim dersleri vermektedir. Şimdiye dek Maytap-1 ve Maytap-2 olmak üzere iki adet karikatür dergisi çıkartmıştır.

 

-Fotoğraf ve Video Birimi: İşaret dili klipleri, rönesans tabloları, kurgu dersleri, çeşitli eğlenceli videolar çekmesinin yanı sıra etkinliklerimizde bizleri belgeleyen birimdir.

 

Bu birimlerin yanı sıra EKAMİT düzenli olarak voleybol, basketbol, futbol gibi turnuvalarla spor faaliyetleri düzenlemektedir.

 

Yönetim Kurulu Üyesi                Dilara AKGÜN                  

Akademik Danışman                 Öğr.Gör. Fatih BABA          Ege Meslek Yüksekokulu