Büyük Spor Salonu
 
 

Ege Üniversitesi Büyük Spor Salonu, öncelikli olarak eğitim, ders ve antrenman amaçlı kullanılmakta olup spor takımlarının çalışmaları için fakülte/ yüksekokullara da tahsis edilmektedir.  Üniversite içi müsabakaların yanı sıra önemli spor müsabakalarına da ev sahipliği yapmaktadır. Tesiste, uluslararası basketbol ve hentbol müsabakalarında kullanılabilecek standartlarda 3150 seyirci kapasiteli 1 müsabaka salonu, voleybol ve basketbol antrenman salonları, cimnastik, aerobik, step ve dans çalışmaları için 2 antrenman salonu, 6 masa kapasiteli masa tenisi salonu ve kondisyon salonu, soyunma odaları bulunmaktadır.

Büyük Spor Salonu’ndan bireysel spor çalışmaları için Üniversitemiz öğrencileri, personeli ve personelin birinci dereceden yakınları, üniversitemiz emeklileri ve Ege Üniversitesi Mezunlar Derneği üyeleri ile kamu personeli olan kişiler üye olarak veya günlük giriş yaparak faydalanabilmektedir.

 
 
Kondisyon Salonu

Salonda bir ön bacak, bir arka bacak ve iki tane bütün bacak olmak üzere 4 adet alt gövdeye yönelik kondisyon aleti ile bir adet alt göğüs ve bir adet üst göğüs, bir adet omuz, bir adet sırt, bir adet arka kol, bir adet ön kol için toplam 6 adet üst gövdeye yönelik kondisyon aleti bulunmaktadır. Ayrıca ağırlık sehpaları ile farklı kilolarda ağırlıklar ve barlar bulunmaktadır.

 
Masa Tenisi Salonu
Büyük Spor Salonu üst katında yer alır ve 6 masa kapasitelidir.
 
 
 

Spor salonuna üye olarak veya günlük giriş yaparak Kondisyon Salonundan, Masa Tenisi Salonundan, tesisin diğer spor alanlarından ve atletizm pistinden faydalanabilirsiniz. 


Ayrıntılı Bilgi İçin;


İletişim: 311 2540 - 2540 (iç hat)