Prof.Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu

PROF.DR.SERMED AKGÜN OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Sermed AKGÜN Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu, olimpik standartlarda, 50 metre uzunluğunda, 21 metre genişliğinde, 2000 seyirci kapasiteli, kapalı bir yüzme havuzudur. Havuz normal zamanlarda 21 metrelik 20 kulvar, çeşitli organizasyonlar ve özel antrenmanlar sırasında ise 50 m.’lik 8 kulvar şeklinde kullanılmaktadır.

Havuzun su kalitesini belirleyen değerler elektronik sistemlerle ölçülmekte ve gerekli müdahaleler aynı sistemlerle yapılmaktadır. Havuzun su sıcaklığı yaz ve kış sezonunda, kulüp sporcularının ve küçük kullanıcıların ortak bir şekilde antrenman yapabilmesi için uygun olan 27ºC derecede tutulmaktadır. Kullanılan bütün malzemeler Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup düzenli olarak raporlarla kontrol edilmektedir. Havuz suyunun hijyenik kalabilmesi için havuz operatörü tarafından günde en az üç defa yapılan su analizlerinin haricinde her ay düzenli olarak T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği kurum ve kuruluşlar ile Halk Sağlığı Laboratuvarlarına su numunesi gönderilmekte ve gelen sonuçlar T.C Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. Sağlık ve güvenlik temelinde çalışmalarını sürdüren havuzda cankurtaranlar sürekli olarak görev yapmaktadır. Herhangi bir yaralanma ve acil sağlık sorunlarına müdahale etmek için sağlık görevlisi mevcuttur. Tesis içerisinde yüzme için gerekli olan bütün malzemelerin temin edilebildiği spor mağazası bulunmaktadır.

Tesisin öncelikli amacı Ege Üniversitesi öğrencileri ile akademik ve idari personelinin spor yapabileceği sağlıklı bir ortam yaratmak olmakla beraber günün belli saatlerinde tesis üniversite dışından da kullanıma açıktır. Tesisten yararlanmak isteyenler gereken şartları yerine getirdikten sonra havuz veznesinden anahtar alarak kullanımı gerçekleştirebilirler. Ayrıca tesisten düzenli olarak yararlanmak isteyen kişiler için aylık abonelik sistemi de mevcuttur. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler tesis içinde bulunan danışma birimden alınabilmektedir.

Prof.Dr. Sermed AKGÜN Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu nda hizmet verilen gün ve saatler: Kış Dönemi: Hafta içi:/06.00-22.00 Hafta sonu:/06.00-20.00 Not: Pazartesi günleri 08:00-13.00 saatleri arasında genel temizlik olması nedeni ile kapalıdır.

Yaz Dönemi: Hafta içi: 06.30-22.00 Cumartesi günü: 06.30-11.00 Pazar günü kapalı Not: Kış ve yaz dönemlerinde resmi dini bayramlarda ve Ağustos/ Eylül ayları arasında tadilat nedeni ile yaklaşık 1 ay kapalıdır.

TÜM HAVUZ KULLANICILARI İÇİN: Kurs Abone Kayıtları için Gerekli olan Evraklar: -1 Adet vesikalık fotoğraf -Nüfus cüzdan fotokopisi -Sağlık raporu (Üniversite ve Devlet Hastaneleri ile Aile Hekimlerinden alınan sağlık raporların da “yüzme yapmasında sakınca yoktur” ibaresinin bulunması zorunludur. -Ege Üniversitesi mensupları (öğrenci, çalışan, emekli, mezunlar derneği üyeleri tarafından) kimlik kartlarının aslını göstererek bir adet fotokopisini teslim etmek zorunludur.

Havuz Kullanımında Gerekli Malzemeler: -Sağlık raporu (Üniversite ve Devlet Hastaneleri ile Aile Hekimlerinden alınan sağlık raporların da “yüzme yapmasında sakınca yoktur” ibaresinin bulunması zorunludur. -Mayo ( Erkeklerde şort, kadınlarda bikini ve haşema yasaktır.) -Bone -Terlik -Havlu

NOT: 16 yaşını gün ay yıl olarak doldurmamış kişiler ve yüzme bilmeyenler serbest yüzme seanslarından yararlanamazlar.

            Serbest yüzme seansları saat başında başlayıp, saat başında sona ermektedir. Seans başladıktan sonra serbest yüzmeye giriş yapanlar seans bitiminde cankurtaran tarafından çıkarılacaktır.

            Serbest yüzme seanslarında havuzda bulunan kurs ve kulüp tahtalarının kullanılması yasaktır. Bireysel ekipman (Havuz paleti,şnorkel,tahta..vb.) kullanmak isteyenler, serbest yüzme kulvarlarının yoğunluğu ve cankurtaranların insiyatifi doğrultusunda kullanabilirler. 

TESİS YÖNETİCİSİ: Mert KARAKOÇ

İLETİŞİM: Tel: 388 10 29 Dahili 2490 egehavuz@mail.ege.edu.tr

 

Havuz Kullanım Ücretleri için tıklayınız...

 

Yaz Sezonu 1. Dönem Yetişkin Yüzme Programı İçin Tıklayınız...

Yaz Sezonu 1. Dönem Küçükler Yüzme Programı İçin Tıklayınız...

18 Haziran - 24 Haziran Serbest Yüzme Programı İçin tıklayınız..