Konuk Evi

EÜ Konukevi konaklama kısmı, restoran, kahvaltı salonu ve toplantı odası ile Ege Üniversitesi mensuplarına (çalışan, emekli ve öğrencileri), kamu görevlilerine ve kamu dışından diğer kişilere Ege Üniversitesi lojmanlarının bulunduğu doğanın huzurlu atmosferinde, çağdaş, profesyonel ve konuksever hizmet anlayışı ve deneyimli personeli ile konuğun evi olarak hizmet vermektedir.
24 saat güvenlik sisteminin kontrolünde olup geniş bir otoparkı mevcuttur.
TARİHÇESİ:
Ege Üniversitesi, Konukevi 1960’lı yılların başında Ege Üniversitesi çalışanlarından bekar personelin yararlanacağı lojman olarak yapılmış ve 1970’li yılların sonlarından itibaren de Konukevi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
HİZMET ALANLARI
KONAKLAMA:
Konaklama bölümü 71 oda 128 yatak kapasiteli olup yenilenmiş mefruşatı ve doğalgaz ile ısınan her odasında modern wc-banyo, mini buzdolabı, klima, TV, ücretsiz wireles bağlantısı, telefon, 24 saat sıcak su ile 365 gün 24 saat hizmet verilmektedir. Konaklama ücreti girişte nakit ya da kredi kartı ile peşin olarak tahsil edilmekte, çıkış işlemleri sırasında fazla yatırılan tutar ilgili kişinin banka hesabına havale edilmektedir.
KAHVALTI SALONU:      
Konukevi’nde konaklayanların konaklama ücretine dahil olarak 07:30–10:30 saatleri arasında tabak kahvaltı olarak yararlanabileceği 40 kişi kapasiteli kahvaltı salonu mevcut olup salon bu saatlerin dışında farklı etkinlikler için de kullanılabilmektedir.
RESTORAN:
Türk mutfağının damak tadlarından oluşan zengin menüsü ile yenilikçi çizgisi, profesyonel yaklaşımı, üstün hizmet ve kalite anlayışı ile kış aylarında haftanın belirli günleri canlı dinleti müziği programları düzenlenen şık restoranda, yaz aylarında şelalenin serinliğinde ve yemyeşil bahçesinde hizmet sunulmaktadır.

01 Ocak yılbaşı tatili, dini bayramlar, haftanın pazartesi günleri hariç diğer günler 09:30–23:30 saatleri arası açık olan 150 kişi kapasiteli restoran ve 500 kişi kapasiteli bahçesinde istenirse CD’ den veya canlı dinleti müziği eşliğinde nişan, nikah ve özel toplantılara ait toplu yemek organizasyonları ve kokteylleri düzenlenmektedir. Haftanın Pazartesi günleri hariç diğer günler  09.30–13.00 saatleri arası serpme köy kahvaltısı servisi mevcuttur.
 

Tesis Yöneticisi: Fuat Uzun

İLETİŞİM: 

Tel: 311 21 33 / Dahili: 2133

Faks: 339 99 93 

konukevi@mail.ege.edu.tr

 

Konukevi Restoran yararlanma ücretleri için tıklayınız

Konukevi konaklama yararlanma ücretleri için tıklayınız

Konukevi kokteyl menü fiyatları için tıklayınız