Kış Bahçesi
 

1880’li yıllarda yapılmış olan Yeşil Köşk (Pandispanya)’ ün yanında kampüsün yeşil dokusuna uyumlu ve çevreye duyarlı olarak, Yeşil Köşk’ün mimarisinden esinlenerek; ancak milenyum mimarisi ile yeni nesil tekstil mimarisinin en iyi örneklerinden biri olarak yapılan 55 Ege Kış Bahçesi’ ne  275 m²’ lik alanda üstten destekli konoidal sistem uygulanarak yüksek sağlamlıkta, alev iletmeyen, ışık geçirgen bir yapıya sahip membran örtüsüyle tasarlanmış ve sekizgen yemek salonu oluşturulmuş ve ferah bir ortam sağlanmıştır.
2010 yılından itibaren Ege Üniversitesi mensuplarına, İzmir’ lilere ve İzmir dışından gelen konuklara VIP olarak hazırlanmış iç mekânında ve  şelalenin bulunduğu yemyeşil bahçesinde Türk ve dünya mutfaklarından özenle seçilmiş, farklı lezzetler ile donatılmış menüsü ile hizmet vermekte,  ayrıca toplantı, nişan, nikâh, doğum günü vb.toplu organizasyonlar düzenlenmektedir.
55 Ege Kış Bahçesi’nde katlanır cam sistemi açıldığında ana yemek salonu bahçe ile birleşmekte olup kapalı alanda 150–180, bahçede 400 kişiye kadar yemek, 800 kişiye kadar kokteyl organizasyonları gerçekleştirilebilmektedir.

1 Ocak yılbaşı tatili, dini bayramlar, cumartesi ve pazar günleri ve hariç diğer günler 09.30–20.00, toplu organizasyonlarda cumartesi günleri de dahil 09.30–23.30 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Kışbahçesi’nde 150 araç kapasiteli otopark mevcuttur. .

 

 

Tesis Sorumlusu: Yalçın Güdü    

İLETİŞİM: 


Tel: 3438385 / Dahili: 4174-4175

Faks: 388 63 97

 
                                                           
kisbahcesi@mail.ege.edu.tr

Kış Bahçesi kokteyl menü ücretleri için tıklayınız

Kış Bahçesi fakülte içi kokteyl menü ücretleri için tıklayınız

Kış Bahçesi alakart menü ücretleri için tıklayınız