Organizasyon Birimi

 
Daire Başkanlığı’na bağlı birimlerden biri olarak çalışmalarını sürdüren Organizasyon Birimi, başta geleneksel etkinliklerden olan Egeli Kültür etkinlikleri, Kampüste Caz konserleri, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği, Ege Kitap Günleri ile Cumhuriyet ve Atatürk Günleri gibi etkinliklerinin planlanmasını ve düzenlenmesini çeşitli birimlerle işbirliği içinde gerçekleştirir ve bu etkinliklerin tanıtım çalışmalarını yürütür.

Birim bünyesinde bulundurduğu Grafik Tasarım Bürosu, Video Kurgu Bürosu, Web Tasarım Bürosu ve Teknik Büro ile etkinliklerin tanıtım materyallerini hazırlamakta, video çekim desteği ile etkinlik haberlerinin hazırlanmasını sağlamakta, daire başkanlığı internet sayfalarını düzenlemekte ve ses düzeni ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Birim ayrıca diğer birimler, fakülte ve yüksekokullar tarafından düzenlenen etkinlikleri ve çeşitli organizasyonları program yoğunluğuna göre desteklemektedir.

 

Arda Peksev Birim Sorumlusu  311 24 80 ardapeksev@gmail.com
Umut Eğüz Birim Sorumlusu  311 24 80 eguzumut@gmail.com
     311 36 99 (faks)
 

Grafik Tasarım Bürosu

Daire Başkanlığımız duyurularının ve etkinliklerinin tanıtımlarının gerçekleştirilmesi amacıyla görsel materyallerin tasarlanması ve baskıya hazır hale getirilmesiyle görevli bürodur.

Ä°pek Tekin  Grafik Tasarım Personeli  311 36 09 ipektekin94@gmail.com


Video Kurgu Bürosu

Daire Başkanlığımız etkinliklerinin, video kayıtlarını alarak arşivleyen ve kurgularını gerçekleştirerek Ege Üniversitesi TV ile diğer basın-yayın organlarına dağıtmakla görevli bürodur.

Umut Yılmaz  Video Kurgu Personeli   311 36 08    

   
Teknik Büro

Daire Başkanlığımız etkinlikleri ile fakülte ve yüksekokul etkinliklerine ses sistemleri konusunda teknik destek ve malzeme temini sağlamakla görevli bürodur.
 
Ä°hsan Gürlek Teknik Büro Personeli      311 36 28     

 

Ä°nternet Tasarım Bürosu

Daire Başkanlığımızın ve bağlı müdürlükler ile birimlerin, geleneksel olarak düzenlenen etkinliklerin internet sayfalarını hazırlamak ve güncellemekle görevli bürodur.

 

Geleneksel Etkinlikler

Egeli Kültür

Egeli Kültür, Ege Üniversitesi çatısı altında kültür merkezlerinde, fakülte/yüksekokul konferans salonlarında, perifer okullarda ve açık alanlarda, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve bağlı öğrenci toplulukları, Rektörlük idari birimleri, fakülte/yüksekokullar ve bağlı öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen müzik, dans, tiyatro, sergi, sempozyum, konferans, film gösterimi, söyleşi, seminer gibi geniş bir yelpazedeki birçok etkinliği bir arada daha etkin ve düzenli duyurmak amacıyla 2007 Aralık ayından beri hazırlanan programdır.

Akademik yıl içinde Ekim-Nisan ayları arasında hazırlanan programa, her ay başında internet sayfamızdan, kültür merkezlerinden, yemekhanelerden, merkez kütüphaneden, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı girişinden, sosyal tesislerden ve topluluklar merkezinden ulaşabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için…

Kültür, Sanat ve Spor Şenliği

Daire Başkanlığımız, fakülte ve yüksekokul temsilcileri, öğrenci temsilcileri ve öğrenci toplulukları temsilcileri ortak çalışmasıyla ile hazırlanan şenlik programı her yıl mayıs ayı içerisinde yaklaşık 3 hafta süresince gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de en uzun soluklu üniversite şenliklerinden biri olan EÜ Kültür, Sanat ve Spor Şenliği’nin, üniversitemiz kapalı ve açık kültür merkezleri ile açık alanlarında gerçekleştirilen etkinlik programında sanatın bir çok türünün amatör ve profesyonel örneklerinin yanı sıra spor karşılaşmaları ile eğlence amaçlı oyun ve yarışmalar da yer almaktadır. Şenlik programına internet sayfamızdan, kültür merkezlerinden, yemekhanelerden, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı girişinden, sosyal tesislerden ve topluluklar merkezinden ulaşabilirsiniz.

Geçmiş şenlik fotoğrafları için…

Ege Kitap Günleri

Üniversitemiz öğrencileri ile akademisyen ve çalışanlarımızın daha çok kitap okumasını sağlamak; yazarlar, fotoğrafçılar, gazeteciler, sanatçılar ve konusunda uzman kişilerle bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla her yıl Mart veya Nisan aylarında gerçekleştirilmektedir. Etkinlik programına internet sayfamızdan, kültür merkezlerinden, yemekhanelerden, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı girişinden, sosyal tesislerden ve topluluklar merkezinden ulaşabilirsiniz.

Geçmiş kitap günleri fotoğrafları için…

Cumhuriyet ve Atatürk Günleri

“Cumhuriyet ve Atatürk Günleri”, Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından büyük önem taşıyan 29 Ekim ve 10 Kasım’ı da içine alan bir zamanlamayla birbiri ardına eklenen etkinliklerden oluşmaktadır. 2009 yılından beri düzenlenen “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” etkinlikleri yerine getirilmesi gereken zorunlu törenler olmanın ötesinde bir anlayışla gerçekleştirilmektedir. Geniş bir zaman dilimine yayılan etkinlikler boyunca Ege Üniversitesi Kampüsü’nde ve Konak’ta bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nde üniversitemizin fakülte, yüksekokul ve idari birimlerinin ortak çalışmasıyla bir program hazırlanmaktadır. Etkinlik programına internet sayfamızdan, kültür merkezlerinden, yemekhanelerden, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı girişinden, sosyal tesislerden ve topluluklar merkezinden ulaşabilirsiniz.