EÜ TİYATRO TOPLULUĞU

EÜ TİYATRO TOPLULUĞU

 tiyatro

 Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu; 1965 yılında Ege Üniversitesi bünyesinde kurulmuş, faaliyetleri, çalışma yapısı ve düzenlediği organizasyonlar itibariyle bugün Türkiye'nin köklü öğrenci topluluklarından biri haline gelmiş olan bir kurumdur. EÜTT, çalışmalarını kurumsal anlamda Ege Üniversitesi Rektörlüğü 'ne bağlı olarak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı desteği ile Kültür Sanat Evi' nde ve kendi topluluk odalarında sürdürmektedir.

 EÜTT, tiyatronun doğasında bulunan kolektif çalışma prensibi ile bireylerin içindeki yaratıcı, araştırmacı ruhu ön plana çıkarmayı hedefler. EÜTT, çalışma biçimi olarak "deneysel" çalışır. Bunu yaparken varolan birikimden faydalanır. Topluluklar arası verimli etkileşimin sağlanabilmesi ve etkinliklerin paylaşılabilmesi amacı ile her sene mayıs ayında Türkiye'nin en kapsamlı tiyatro şenliklerinden biri olan "EÜTT Tiyatro Günleri" organizasyonu gerçekleştirilir.

 "Sorumlulukların paylaşımı" ve "yetkinlik" ilkelerinden yola çıkarak topluluk bünyesinde alt gruplar oluşturulmuştur. Bunlar; seminer, reji - dramaturgi ,oyunculuk eğitimi ve organizasyon gruplarıdır.

 Etkinliklerin üniversite içinde gerçekleşenlerinin tümü E.Ü. Kültür Sanat Evi'nde ücretsiz olarak düzenlenmektedir. Üniversite dışında da çok farklı yüksekokul, üniversite ve belediyelerde etkinliklere katılınmaktadır. Topluluk geniş bir turne programı içerisinde çalışmaktadır. Sene içerisinde seminerler düzenlenmekte, kısa oyunlar hazırlanmakta, sene sonuna en az bir büyük oyun çıkartılmakta ve her yıl geleneksel olarak Türkiye çapında yaklaşık 20 topluluğun katıldığı, 10 gün süren "EÜTT Tiyatro Günleri" düzenlenmektedir.

 Topluluk, özgür bir çalışma ortamına sahiptir. Katılan tüm üyeler topluluk bütünlüğü ve birikimini gözetmek koşuluyla istediği alanda çalışma yürütebilirler. Toplulukta ekip anlayışı esastır. Kişiler arası farklılıklar sorun değil, yeni çözümler için bir potansiyel teşkil eder. Topluluk tüzüğünde diğer temel ilkelerden bahsedilmektedir.

Web

Sitesi

 eutt.org

Sosyal Medya

 -

 -

Topluluk

Odası

 -

Telefonu

 (553) 238-5680

Mail Adresi

  bilgi@eutt.org 

Sorumlu

Adı SOYADI

 Hande ÖZKURT

 -

Görevi

 İletişim Sor.

 -

Mail Adresi

  handeozkurt@gmail.com 

 -

Üyelik Alımı

 SENELİK

 Sadece Güz Dönemi Başında Üye Alımı Yapılabilmektedir.

Güncel

Haber / Duyuru

 -

Etkinlik

 

 Ege Üniversitesi TV

 Mart 2013: "Bir çeşit masal" ayakta alkışlandı - Gençler ustalıklarını gösterdi
Mart 2013: "Getto" Seyirciyle Buluştu
Mayıs 2013: "EÜTT 17. Tiyatro Günleri" Başladı