EÜ MÜNAZARA TOPLULUĞU

EÜ MÜNAZARA TOPLULUĞU

 munazara

 Münazara; kaynağını gelenekselleşmiş ezber söylemlerden, sığ görüşlerden, hamasi reflekslerden, veya bir otoriteye dayandırılan 'doğrular'dan ve savlardan ziyade, münazırlarının; herkesin üzerinde mutabık kalacağı basit gerçekliklerden yola çıkıp mantık zincirleri kurarak vardığı savların karşılıklı yarıştığı bir tartışma biçimidir.

 Temel Eğtim (Münazarada Temel Kurallar, Görevler, Argümantasyon, Çürütme, Konuşmada Yapı, Stil, Mantık Hataları)
İleri Eğitimler (Siyaset Felsefesi, Devletin Oluşumu ve Görevleri, Münazarada Sosyal Devlet Konuları, Münazarada Hukuk, Münazarada Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Etik)

 'Düşüncenin daraltıldığı, düşünmenin zul geldiği, bilimsel ve entellektüel açılımların ikinci plana itildiği, kahvehane jargonuyla ya da taşlar, sopalar, döner bıçaklarıyla fikirlerin tartışıldığı bir ortamda münazara yapmak, münazır olmak her daim bize onur vermiştir.'

 Ege Münazara seni takıma DAVET EDİYOR!

Web

Sitesi

 -

Sosyal Medya

 Ege Üniversitesi Münazara Topluluğu

 -

Topluluk

Odası

 1 Nolu Yemekhane 2. Ara Kat

Telefonu

  0555 4811934

Mail Adresi

 -

Sorumlu

Adı SOYADI

 Umut ÖZYETKİN

 Kadir KERMAN

Görevi

 YK Başkanı

 YK Başkan Yrd.

Mail Adresi

  umutozytkn@gmail.com

  0506 5862697

Üyelik Alımı

Senelik

 Üç  Aşamalı Eğitim sürecinin uzunluğu dolayısıyla tercihen her sene başında üye alımı uygun görülmektedir.  Ancak Ege Münazara'ya her zaman katılabilirsiniz.

Güncel

Haber / Duyuru

 Yıl içerisinde Boğaziçi, Galatasaray, ODTÜ, İTÜCÜ, Koç, Bilkent Üniversitesi gibi çok sayıda üniversitenin münazara topluluğu üniversiteler arası turnuvalar düzenlemektedir. Bunlardan bazıları -Ege Üniversitesi Münazara turnuvalarında olduğu gibi- gelenekselleşmiş ve beklenen turnuvalardır. EGE MÜNAZARA katıldığı tüm turnuvalarda, Ege Üniversitesi'ni en iyi şekilde temsil etmeye çalışmakta, turnuvalarda çok sayıda çeyrek final yarı final ve final dereceleri göstermektedir.

Etkinlik

 -