EÜ DOĞA GÖZLEM TOPLULUĞU

EÜ DOĞA GÖZLEM TOPLULUĞU

 doga gozlem

 EDGT; Ege Üniversitesi Kuş Gözlem Topluluğu'nun devamı niteliğinde kurulmuş olan bir topluluktur. Ocak 2009 tarihinden itibaren aktif bir grup olup, 2010 itibariyle resmi anlamda da var olan bir topluluk olduk.

 "Doğa Gözlem" başlığı altında kurularak ilgi alanlarımız doğrultusunda gözlem ve çalışma yapabileceğimiz tüm canlı çeşitliliğine yönelebilmeyi amaçlamaktayız. Bitki, kelebek, kuş, mantar, liken, böcek vb. Bu doğrultuda gezilerimizde gidilen yerle ilgili bilgisi olan arkadaşlar aynı zamanda bölgenin doğası, tarihi, kültürü hakkında ve bilgi sahibi oldukları türler hakkında ilgilenen arkadaşlara bilgi vermekteler. Bununla birlikte fırsat buldukça toplantılarımızı çeşitli konulardaki sunumlarla renklendirmekteyiz.

 Doğaya ve canlılığa tehdit oluşturan durumlara karşı İzmir'deki diğer çevreci gruplarla birlikte çalışmalar yapıp, bu tehditlere karşı durma ve farkındalık yaratmaya dair çalışmalar yapmaktayız.

 Temel amacımız doğayı tanımak ve duyarlılığı artırmak. Çünkü ancak tanırsak ve anlarsak sevip koruyabiliyoruz. Bu doğrultuda; hem güzel vakit geçiriyor hem de doğayla olan temasımızı artırıyoruz.

Web

Sitesi

 -

Sosyal Medya

 Ege Üniversitesi Doğa Gözlem Topluluğu (EDGT)

 -

Topluluk

Odası

 -

Telefonu

 -

Mail Adresi

 

Sorumlu

Adı SOYADI

 

 

 

Görevi

 

 

 

Mail Adresi

 

 

 

Üyelik Alımı

Dönemlik

 Dönem başında üye alımı yapılmaktadır.

Güncel

Haber / Duyuru

 

Etkinlik