EÜ AEGEE-İZMİR TOPLULUĞU

EÜ AEGEE-İZMİR TOPLULUĞU

aegee-s 

 AEGEE-İzmir 1997'de Ege Üniversitesi Bünyesinde kuruldu. AEGEE-İzmir'li gençlerin 1998'de 6-8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdiği uluslararası ilk faaliyet olan "Levantens or Europeans" (Levantenler yada Avrupalılar) sempozyumu sayesinde AEGEE ağı tarafından Ponzan'daki İlkbahar Agora'sında resmen lokal olarak kabul edildi. Kurulduğu yıldan itibaren AEGEE-İzmir aktif olarak çalışmaya, ulusal ve uluslar arası alanda birçok organizasyon gerçekleştirmeye devam etmiştir.

AEGEE-İzmir'in olarak amacımız Avrupa gençliği arasında hoşgörü ve karşılıklı anlayışı teşvik ederek, gençlerin sosyal, kültürel ve uluslararası işbirliği kurarak beraber çalışmalarını ve yeniden şekillenen Avrupa'ya dair fikirlerini üretmelerini ve gerçekleştirmelerini, daha üst seviyede demokrasi, barış, istikrar ve insan haklarına ulaşmalarını sağlamaktır. Bunun yanı sıra Avrupalı öğrencilere İzmir'i en iyi şekilde tanıtmak ve Türk öğrencilerinde Avrupa'ya çıkışını kolaylaştırmak ve Avrupalılık bilincini aşılamaktır.

AEGEE-İzmir her yıl ortalama 100 Avrupalı öğrenciyi misafir etmekte ve 100 Türk öğrencinin Avrupa'da ve Türkiye'de çeşitli projelere katılmasını sağlamaktadır. Çeşitli proje ve çalışma gruplarıyla da Türk öğrencilerin kendilerinin kişisel gelişimlerine, öğrencilikleri boyunca ise kendilerine vizyon ve misyon oluşturmalarına yardımcı olmaktadır.

Web

Sitesi

 -

Sosyal Medya

 -

 

Topluluk

Odası

 2 Nolu Öğrenci Yemekhanesi 2. Ara Kat

Telefonu

 -

Mail Adresi

 -

Sorumlu

Adı SOYADI

 Göksan KAHRAMAN

 Gözde ŞENTÜRK

Görevi

 YK Başkanı

 PR

Mail Adresi

 goksan.kahraman@hotmail.com 

  gozzdesenturk@hotmail.com

Üyelik Alımı

Dönemlik

 Her dönemin ilk 3-4 haftası içinde üye alımı yapılmakta

Güncel

Haber / Duyuru

 -

Etkinlik

 -